назад

Платформівці вшанували героїв Холодного Яру

15.05.2015

Цієї весни виповнюється 95 років від дня загибелі Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупаки, а також 95 років створення Холодноярської бригади та Степової дивізії — добровольчих формацій, які взяли участь у всеукраїнському повстанні проти російських окупантів у 1920 році. Вшанувати повстанців приїхали і теперішні воїни, бійці добровольчих батальйонів, які беруть участь в антитерористичній операції на Сході країни.


Завдяки ентузіазму та організаторським здібностям керівника регіонального осередку Республіканської платформи Володимира Мучинського партійці отримали насичену культурно-просвітницьку програму просторами Черкащини. На запрошення республіканців до поїздки долучилась молодь, громадські активісти і студенти, які цікавляться історією України.


Маршрут проліг через Богданову гору в Чигирині до села Суботів, де в Іллінській церкві знаходиться усипальниця Богдана Хмельницького. Після покладання квітів до пам’ятника Героям Холодного Яру вирушили до Мотронинського монастиря – легендарного місця з тисячолітньою історією, де свого часу бували гетьмани Сагайдачний, Дорошенко, Хмельницький, а також Тарас Шевченко.


Згодом жіночий монастир став центром Холодноярського повстання, національно-визвольної боротьби, за що був нещадно сплюндрований більшовиками. Саме завдяки підтримці черниць холодноярці кілька років утримували незалежність самопроголошеної місцевої республіки.


Завершальним акордом поїздки стали відвідини батьківщини Кобзаря. Шевченко неодноразово описував село Моринці у своїх творах, тут і сьогодні природа дихає натхненням.

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

22.02.2016

Відеозвіт про засідання Центральної ради Республіканської платформи, що пройшло за давньою українською традицією у формі соймика – зібрання, які проводила українська шляхта і козацька старшина часів Речі Посполитої для вирішення нагальних проблем українського суспільства. Головне питання, що було обговорене під час соймика – написання нової народної Конституції України шляхом скликання Конституційних зборів.

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

01.02.2016

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

01.02.2016

27 січня 2016 року член центрального проводу політичної партії Республіканська платформа Тарас Стецьків зустрівся з представниками голландських ЗМІ.

Що таке конституційні збори?

Що таке конституційні збори?

01.02.2016

Через два роки після Революції Гідності ми змушені констатувати: українська влада виявилася не готовою і не спроможною взяти на себе відповідальність як за внутрішні перетворення в країні, так і на гідну відсіч внутрішньому й зовнішньому агресору в Криму та на Донбасі. Більше того, українська влада веде політику постійних поступок як східному агресору, так і західним партнерам.