назад

«Республіканці» відзначили 25-річчя політичної діяльності і готуються до місцевих виборів

08.06.2015

Політична партія Республіканська платформа готується до участі в місцевих виборах із оновленою ідеологічною доктриною та командою відомих політиків і громадських діячів.


Про це йшлося під час урочистого з’їзду Республіканської платформи з нагоди 25-річчя діяльності партії, який відбувся наприкінці минулого тижня. «Українці прогнали Януковича і його банду. Але після цього утворився вакуум, який заповнили ті політичні сили і команди, які готувалися до цього багато років. Фактично, в українців не було вибору і вони обрали тих політиків, які долучилися до їхньої боротьби під час Революції Гідності. Але ця влада також піде, і не виключено, що значно раніше, ніж дехто цього очікує. А от хто прийде їм на заміну – ось на це питання ми з вами повинні дати чітку відповідь», — заявив голова політичної партії Республіканська платформа Остап Смук під час свого виступу перед делегатами з’їзду. За його словами, саме республіканці можуть створити гідну альтернативу усім тим політичним силам, які зараз знаходяться при владі. «На превеликий жаль, останні революційні події не створили таку політичну силу, яка б у повному обсязі репрезентувала цінності Майдану. І тут ми маємо цю прогалину заповнити, тому що цінності Майдану – це і є цінності середнього класу. Це і є цінності, які лежать в основі республіканізму», — вважає очільник Республіканської платформи.


Делегатів з’їзду привітали основоположники республіканізму в Україні – дисидент, політичний діяч, учасник національно-визвольного руху і член Української Гельсінської групи, громадський діяч та один з засновників Української республіканської партії Олег Павлишин, відомий український письменник, колишній член УРП Василь Шкляр.


Почесний гість з’їзду, колишній голова партії у 2011-2014 роках Павло Жебрівський повідомив, що напередодні з’їзду до керівних органів Республіканської платформи долучилася когорта знакових постатей, громадських діячів: народний депутат кількох попередніх скликань парламенту Тарас Стецьків, політолог Олександр Палій, колишній нардеп, фінансист Віктор Жердицький, експерт у питаннях енергетики Андрій Максимець. «Сьогодні у тих людей, які мають причетність до Республіканської Платформи є не менша місія, ніж у тих першопрохідців з УГС та УРП, які протистояли комуністичній ідеології, протистояти «ідеології грошей», яка є пануючою в нинішній українській політиці», — зазначив Павло Жебрівський.


Під час з’їзду республіканці презентували оновлену ідеологічну платформу — Доктрину національних інтересів. Це програма докорінного реформування країни, механізми якого апробовані британськими консерваторами та американськими республіканцями. «Думкою довірливих українців багато років маніпулюють з екранів телевізорів. Тому виникла така ідея сформувати доктрину і почати її обговорювати її в суспільстві, щоб українець міг чітко сказати – це відповідає нашим інтересам, це те, що зробить нас заможними, це те, що зробить нас успішними, а ось ці пункти – не відповідають нашим інтересам», -  розповів один з авторів доктрини, заступник голови партії Віктор Андрусів. Серед базових пунктів документу – відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, енергетична революція, тотальна боротьба із корупцією у владі, повалення російського імперіалізму, посилення ролі місцевих громад, створення рівних правил гри для розвитку бізнесу, стрімка західна інтеграція. «Україна має стати державою перспектив для розвитку і досягнення гідного життя для всіх громадян. Політика соціального утриманства має бути змінена на політику цільової допомоги і створення можливостей. Наш національний інтерес – розвинуті успішні громадяни, які реалізовують себе та досягають успіху в Україні», — йдеться в документі.


Історія зародження Республіканської платформи сягає витоків державної незалежності, коли 30 квітня 1990 року відбувся установчий з’їзд, ініційований представниками Української Гельсінської спілки. Основоположним стало рішення про створення першої політичної сили в Україні — УРП. Партія пройшла складний шлях об’єднань і розколів, і нарешті в 2015-му Республіканська платформа інтегрувала до своїх лав справжніх прихильників республіканської ідеї.

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

22.02.2016

Відеозвіт про засідання Центральної ради Республіканської платформи, що пройшло за давньою українською традицією у формі соймика – зібрання, які проводила українська шляхта і козацька старшина часів Речі Посполитої для вирішення нагальних проблем українського суспільства. Головне питання, що було обговорене під час соймика – написання нової народної Конституції України шляхом скликання Конституційних зборів.

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

01.02.2016

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

01.02.2016

27 січня 2016 року член центрального проводу політичної партії Республіканська платформа Тарас Стецьків зустрівся з представниками голландських ЗМІ.

Що таке конституційні збори?

Що таке конституційні збори?

01.02.2016

Через два роки після Революції Гідності ми змушені констатувати: українська влада виявилася не готовою і не спроможною взяти на себе відповідальність як за внутрішні перетворення в країні, так і на гідну відсіч внутрішньому й зовнішньому агресору в Криму та на Донбасі. Більше того, українська влада веде політику постійних поступок як східному агресору, так і західним партнерам.