назад

Заява щодо неприпустимості спроб закріплення «особливого статусу» окупованих територій

03.07.2015

Республіканська Платформа не може залишати без уваги процеси, які становлять загрозу суверенітету, політичній самостійності, європейським перспективам та добробуту наших співвітчизників. Закріплення в Конституції України так званого «особливого статусу» окремих районів Донецької та Луганської областей є неприпустимим, оскільки призводить до:

- формального узаконення влади лідерів російсько-терористичних формувань на частині території України;

- поширення сепаратистських рухів, інспірованих Росією, за межі зони проведення АТО;

- панування хаосу та тероризму на тій частині України, на якій сьогодні відбувається мирне життя.

Як результат, Українці будуть змушені змиритись з фактичною подальшою присутністю імперської Росії в усіх сферах нашого суспільного і державного життя України, включно з вибором її майбутнього цивілізаційного розвитку. Фінансово-матеріальні наслідки – відбудова зруйнованих російсько-терористичними військами територій коштом самих Українців, без найменшої можливості висунути вимоги щодо виплати репарацій до головного винуватця агресії проти України – Російської Федерації і зокрема її лідера Владіміра Путіна. Такого навантаження наша економіка не витримає.

Виступаючи за цілковите та беззаперечне збереження територіальної цілісності та суверенітету України у міжнародно визнаних кордонах і підтримуючи прагнення мирним шляхом відновити цілісність України, Республіканська Платформа  вважає, що таке відновлення єдино можливе за наступних умов:

- жодна адміністративно-територіальна одиниця України не може мати «особливого статусу». Усі області нашої Країни є рівними у своєму статусі, правах та обов’язках;

- встановлення легітимною Українською владою повного контролю над тимчасово окупованими територіями;

- встановлення Україною цілковитого контролю над українсько-російським кордоном.

Закріплення «особливого статусу» окремих окупованих територій може призвести до надзвичайно небезпечних наслідків всередині Країни. Ми закликаємо Українську владу, зокрема Президента України, зайняти державницьку позицію у питанні статусу Донбасу – жодних «особливих статусів»!

 

 

 

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

22.02.2016

Відеозвіт про засідання Центральної ради Республіканської платформи, що пройшло за давньою українською традицією у формі соймика – зібрання, які проводила українська шляхта і козацька старшина часів Речі Посполитої для вирішення нагальних проблем українського суспільства. Головне питання, що було обговорене під час соймика – написання нової народної Конституції України шляхом скликання Конституційних зборів.

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

01.02.2016

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

01.02.2016

27 січня 2016 року член центрального проводу політичної партії Республіканська платформа Тарас Стецьків зустрівся з представниками голландських ЗМІ.

Що таке конституційні збори?

Що таке конституційні збори?

01.02.2016

Через два роки після Революції Гідності ми змушені констатувати: українська влада виявилася не готовою і не спроможною взяти на себе відповідальність як за внутрішні перетворення в країні, так і на гідну відсіч внутрішньому й зовнішньому агресору в Криму та на Донбасі. Більше того, українська влада веде політику постійних поступок як східному агресору, так і західним партнерам.