назад

Республіканська платформа закликає Президента накласти вето на популістський закон 1558-1

06.07.2015

Політична партія Республіканська платформа висловлює рішучий протест проти прийняття закону №1558-1 «Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті». За відповідне рішення в четвер, 2 липня, проголосували 229 народних обранців, які входять до усіх фракцій коаліційної більшості.


Законопроект №1558-1 забороняє кредиторам встановлювати для валютних позичальників додаткові зобов'язання щодо сплати будь-яких платежів, зборів, комісій тощо на свою користь за проведення реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами. Фактично документ зобов'язує банки перевести в гривню не тільки всю валютну іпотеку, а й взагалі всі роздрібні споживчі кредити.
А найголовніше – прийнятий закон зобов’язує банки конвертувати валютні кредити за офіційним курсом на момент укладання договору. Таким чином, певна категорія громадян отримала змогу виплатити свої кредитні зобов’язання за курсом гривні 6-7-річної давності. За даними банкірів, кількість валютних кредитів складає 240 тисяч, з них іпотечних – лише 74 тисячі.
Здоровий глузд і складна економічна ситуація в країні свідчать про те, що банківська система просто не впорається із таким фінансовим навантаженням. Мова йде про збитки у понад 100 мільярдів гривень! Проти популістського законопроекту №1558-1 неодноразово висловлювався Національний банк та Міжнародний валютний фонд.Республіканська платформа, як партія захисників інтересів середнього класу, впевнена, що у разі набрання чинності даного закону, виконання його норм призведе до колапсу усього банківського сектору, при цьому остаточно зруйнує залишки довіри до влади і фінансової системи країни. Такий крок призведе до зубожіння більшості населення України, адже руйнація банківської системи неминуче призведе до найнеймовірніших сценаріїв падіння фінансової системи країни.Республіканці висловлюють рішучий протест проти таких підходів у формуванні економічних відносин у державі. Ми вважаємо, що в таких умовах впроваджувати реформи і будувати бодай якісь економічні відносини всередині суспільства стане неможливо. Україна перетвориться не просто в країну третього світу, а набуде статусу найбіднішої держави з відсутністю будь-яких економічних перспектив.
Ще більшої уваги суспільства заслуговує й той факт, що голосування за закон відбулося із грубими порушеннями, зокрема йдеться про неперсональне голосування народних депутатів картками своїх колег.Особливого аналізу, осуду та відповідних висновків усіх свідомих виборців потребує й поведінка нинішніх народних обранців. Деякі з них, вийшовши на примарні манівці електорально привабливих популістських рішень, вже сьогодні хочуть отримати прощення громадян за своє безвідповідальне голосування. Республіканська платформа вкотре нагадує народним обранцям: законотворча робота – це надвисока відповідальність і потребує вкрай фахового підходу до прийняття доленосних рішень, за якими житимуть громадяни 42-мільйонної держави.
Зважаючи на ці факти, закликаємо Президента України Петра Порошенка не підписувати даний закон, а скористатися своїм правом вето.


 
СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

22.02.2016

Відеозвіт про засідання Центральної ради Республіканської платформи, що пройшло за давньою українською традицією у формі соймика – зібрання, які проводила українська шляхта і козацька старшина часів Речі Посполитої для вирішення нагальних проблем українського суспільства. Головне питання, що було обговорене під час соймика – написання нової народної Конституції України шляхом скликання Конституційних зборів.

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

01.02.2016

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

01.02.2016

27 січня 2016 року член центрального проводу політичної партії Республіканська платформа Тарас Стецьків зустрівся з представниками голландських ЗМІ.

Що таке конституційні збори?

Що таке конституційні збори?

01.02.2016

Через два роки після Революції Гідності ми змушені констатувати: українська влада виявилася не готовою і не спроможною взяти на себе відповідальність як за внутрішні перетворення в країні, так і на гідну відсіч внутрішньому й зовнішньому агресору в Криму та на Донбасі. Більше того, українська влада веде політику постійних поступок як східному агресору, так і західним партнерам.