назад

Заява політичної партії Республіканська платформа

28.08.2015

Новий закон «Про місцеві вибори», за яким відбудуться виборчі перегони восени 2015 року, не відповідає ні букві реформаторських вимог, ні духу постреволюційної України. Достроково обравши Верховну Раду 8-го скликання, всі ми сподівалися побачити ефективні рішення, в тому числі – і в сфері виборчого законодавства. Втім, отримавши депутатський мандат, парламентарі вирішили піти шляхом збереження вождистсько-патерналістської системи нероздільного панування партій «великих грошових мішків».
До такого невтішного висновку партійців Республіканської платформи змусив аналіз норм закону «Про місцеві вибори». Формально новий закон «Про місцеві вибори» вводить пропорційну систему із так званими «відкритими» списками. Однак реальність є зовсім іншою. Політична партія Республіканська платформа із усією відповідальністю констатує: запропонована виборча система обрання депутатів місцевих рад створює найсприятливіші умови для нинішніх парламентських політичних сил, абсолютно не вирішує питання представництва громадян та громад і тому не відповідає нагальним потребам суспільства.
Запроваджена система передбачає наявність високого прохідного бар’єру для виборчих списків партій – 5%. Це означає, що реальну можливість бути обраними до місцевих рад матимуть ті кандидати, які йтимуть під прапорами великих партійних брендів. Іншим партіям не вистачить ані часу, ані інших ресурсів для підняття своєї впізнаваності та рейтингів у хижих умовах медійного диктату «великого капіталу». Крім того, така ситуація не мотивує регіональних лідерів, громадських та політичних діячів висуватися від ідеологічних, молодих політичних сил, що означає фактичне знищення партійної конкуренції на цих місцевих виборах та відсутність широкої дискусії стосовно подальшого розвитку країни саме на місцях.
Аби остаточно позбавити виборців альтернативи, закон віддає питання відкликання депутатів місцевих рад на відкуп керівництву політичних партій. Республіканська платформа зафіксувала й низку інших вад закону, які негативно вплинуть на якість представництва в місцевих органах влади. Перш за все йдеться про правову колізію, яка полягає в тому, що згідно із законом кількість виборців в окрузі повинна бути приблизно рівною, а «нарізка» виборчих округів має відбутися на основі списку виборців. Однак, згідно із нормами документу, надаватися такий список буде вже після визначення меж округів.
Республіканська платформа наголошує на необхідності брати участь у місцевих виборах, однак ми робитимемо все для подальшої зміни дискримінаційного закону про місцеві вибори.
Оцінюючи політичні реалії зі здоровим скептицизмом, республіканці братимуть участь у місцевих виборах у тих округах, де матимуть найкращі стартові можливості протистояти в нерівному бою партіям-важковаговикам. Ми свідомі й того, якими методами відбуватиметься боротьба за представництво у місцевих радах, тому залишаємо право за собою та нашими партійцями застосування різних законних методів досягнення якнайкращого результату. На противагу «вождистським» партійним проектам, Республіканська платформа закликає своїх партійців у демократичний спосіб прийняти самостійне рішення щодо участі чи неучасті в місцевих виборах, максимально прорахувавши усі можливі політичні ризики подібного кроку в кожному окремому випадку.

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

22.02.2016

Відеозвіт про засідання Центральної ради Республіканської платформи, що пройшло за давньою українською традицією у формі соймика – зібрання, які проводила українська шляхта і козацька старшина часів Речі Посполитої для вирішення нагальних проблем українського суспільства. Головне питання, що було обговорене під час соймика – написання нової народної Конституції України шляхом скликання Конституційних зборів.

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

01.02.2016

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

01.02.2016

27 січня 2016 року член центрального проводу політичної партії Республіканська платформа Тарас Стецьків зустрівся з представниками голландських ЗМІ.

Що таке конституційні збори?

Що таке конституційні збори?

01.02.2016

Через два роки після Революції Гідності ми змушені констатувати: українська влада виявилася не готовою і не спроможною взяти на себе відповідальність як за внутрішні перетворення в країні, так і на гідну відсіч внутрішньому й зовнішньому агресору в Криму та на Донбасі. Більше того, українська влада веде політику постійних поступок як східному агресору, так і західним партнерам.