назад

Заява політичної партії Республіканська платформа - Блокада Криму

22.09.2015

Політична партія Республіканська Платформа звертається до Верховної Ради та Президента України із вимогою якнайшвидшого скасування режиму вільної економічної зони із АР Крим. Ми вважаємо, що лише подібними системними кроками ми зможемо наблизити деокупацію Криму і відновити територіальну цілісність України.
Режим вільної економічної зони з Кримом діє вже рік. У вересні 2014 року набрав чинності Закон України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», згідно із яким межа між територією вільної економічної зони і материковою територією України проходить по лінії сухопутного адміністративного кордону між Автономною Республікою Крим та Херсонською областю. Відповідно, на адміністративному кордоні передбачається створення зон митного контролю. Фактично парламент та Президент дозволили уряду провадити торгівлю із тимчасово окупованою територію.
Республіканська платформа вважає такі дії неприпустимими. Поки весь світ впроваджує додаткові санкції з метою зупинити загарбницькі апетити путінської режиму, Україна, перебуваючи у фактичному стані війни з Росією, не може собі дозволити спокійно вести торгівлю із тимчасово окупованими територіями. Адже загальновідомо: українські товари, що перетинають адміністративний кордон з Кримом, далі транзитом потрапляють на територію Російської Федерації.
Натомість, з метою захисту прав громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму, влада може в стислі терміни побудувати на території Херсонської області поблизу адміністративного кордону  із АР Крим мережу логістичних та торгівельних центрів. Подібна економічна тактика вже застосовується на території Донецької та Луганської областей поблизу з нульовою лінією розмежування із непідконтрольними українській владі територіями так званих «ДНР» та «ЛНР».
Водночас партійці Республіканської платформи висловлюють солідарність та долучаються до оголошеної акції протесту кримськотатарського народу із блокування руху товарів через адміністративний кордон із Кримом. Ми звертаємося до наших однопартійців, активних громадян та українського суспільства із закликом приєднатися до акції із економічної блокади Криму з метою якнайшвидшого вирішення питання щодо скасування вільної економічної зони на найвищому рівні.
Прийшов час до рішучих дій та однозначних позицій. Крим – це Україна, тоді як торгівля у будь-якому вигляді з окупантом у стані фактичної війни на Донбасі – це потурання ворогу. Тож продовольча блокада Криму має стати лише початком активізації боротьби громадянського суспільства за повернення тимчасово окупованих територій до складу України.


Слава Україні!

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

22.02.2016

Відеозвіт про засідання Центральної ради Республіканської платформи, що пройшло за давньою українською традицією у формі соймика – зібрання, які проводила українська шляхта і козацька старшина часів Речі Посполитої для вирішення нагальних проблем українського суспільства. Головне питання, що було обговорене під час соймика – написання нової народної Конституції України шляхом скликання Конституційних зборів.

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

01.02.2016

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

01.02.2016

27 січня 2016 року член центрального проводу політичної партії Республіканська платформа Тарас Стецьків зустрівся з представниками голландських ЗМІ.

Що таке конституційні збори?

Що таке конституційні збори?

01.02.2016

Через два роки після Революції Гідності ми змушені констатувати: українська влада виявилася не готовою і не спроможною взяти на себе відповідальність як за внутрішні перетворення в країні, так і на гідну відсіч внутрішньому й зовнішньому агресору в Криму та на Донбасі. Більше того, українська влада веде політику постійних поступок як східному агресору, так і західним партнерам.