назад

Вибори позаду. Попереду – висновки та уроки!

24.10.2015

25 жовтня 2015 року, у день виборів до місцевих органів влади, які відбуваються у більшості регіонів України, стає очевидним, що участь у них для більшості партійних організацій політичних партій України стала важливою та повчальною. Досі незнайомі для українського виборця законодавчі новації стали основним фактором, який визначав характер виборчої кампанії. Водночас для більшості партійних структур нинішні вибори перетворилися на екзамен раніше небаченої складності і скласти подібний іспит насправді дуже важко. Конкретні та остаточні відповіді на питання про те, як здолали виборчі випробування ті чи інші партії,стануть відомі трохи пізніше, однак вже сьогодні можна однозначно стверджувати: нинішня кампанія була закономірним етапом формування в Україні сучасної партійної системи. А участь у виборах для кожної із партій-учасниць виборчого процесу стала серцевиною перспективи її розвитку та партійної розбудови.
Політична партія Республіканська платформа взяла участь у нинішніх виборах до місцевих рад у двох областях України: Житомирській та Полтавській. На Житомирщині обласну організацію Республіканської платформи відносять до числа партійних структур, що мають досвід проведення кількох виборчих кампаній, хоча вибори до місцевих рад у 2015 році для партійців Республіканської платформи стали лише другою спробою поборотися за депутатські мандати місцевого самоврядування. А якщо взяти до уваги, що Республіканська платформа раніше мала дещо іншу назву (до березня 2015 року партія мала назву Українська Платформа Собор), то неважко здогадатися, чому чимало мешканців Житомирщини вважали участь Республіканської платформи у нинішніх виборах до місцевих рад таким собі виборчим дебютом. Певним каталізатором електоральної впізнаваності, а подекуди – й очевидної популярності Республіканської платформи, стала постать її організатора та партійного лідера, колишнього нардепа, а нині - голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського.
Власне, головним меседжем партійців Житомирської обласної організації Республіканської платформи на нинішніх виборах до місцевих рад стала назва книжки Павла Жебрівського «Жити по-людськи», яка вийшла у світ тривожної для України весни 2014 року. Зауважимо лишень, що сам автор книги вже за місяць після її виходу був мобілізований до Української армії, а тому широко представити українському читачу «тези із реформування сучасної України» так і не встиг.


Сьогодні можна сказати, що характер нинішньої виборчої кампанії не дозволив жодному із її учасників розкрити для виборця змісту своєї виборчої програми. Відтак, лозунг «Жити по-людськи» великою мірою став лише одним із багатьох лозунгів місцевих виборів на Житомирщині, а виборці області у ході кампанії у більшості випадків ідентифікували Республіканську платформу із постаттю П.І. Жебрівського і меншою мірою – із партійцями та їх виборчими програмами у тому чи іншому виборчому окрузі. І, тим не менше, у ряді регіонів області кандидати від Республіканської платформи входили до числа очевидних фаворитів передвиборчих змагань. Зрештою, сьогодні важко аналізувати важливість факторів, чинників та важелів, завдяки яким кандидати та партійні організації здобували у середовищі виборця той чи інший рівень своєї популярності. Так само поки що передчасно робити остаточні висновки щодо підсумків участі у виборах до місцевих рад на Житомирщині партійців Республіканської платформи. Вони насправді будуть зроблені трохи пізніше, коли стануть відомими детальні результати голосування на усіх виборчих дільницях та округах.
Нині ж є усі підстави для того, щоб вважати саму участь Житомирської обласної організації політичної партії Республіканська платформа у виборах до органів місцевого самоврядування знаковим кроком у історії її діяльності та важливим фактором перспективи розвитку партії на Житомирщині.

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

22.02.2016

Відеозвіт про засідання Центральної ради Республіканської платформи, що пройшло за давньою українською традицією у формі соймика – зібрання, які проводила українська шляхта і козацька старшина часів Речі Посполитої для вирішення нагальних проблем українського суспільства. Головне питання, що було обговорене під час соймика – написання нової народної Конституції України шляхом скликання Конституційних зборів.

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

01.02.2016

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

01.02.2016

27 січня 2016 року член центрального проводу політичної партії Республіканська платформа Тарас Стецьків зустрівся з представниками голландських ЗМІ.

Що таке конституційні збори?

Що таке конституційні збори?

01.02.2016

Через два роки після Революції Гідності ми змушені констатувати: українська влада виявилася не готовою і не спроможною взяти на себе відповідальність як за внутрішні перетворення в країні, так і на гідну відсіч внутрішньому й зовнішньому агресору в Криму та на Донбасі. Більше того, українська влада веде політику постійних поступок як східному агресору, так і західним партнерам.