назад

Політичний прогноз-2016: яким буде наступний рік?

22.12.2015

Віктор Жердицький, член Центрального проводу політичної партії Республіканська платформа, народний депутат України 3-го скликання:
Криза між суспільством і системою державного управління буде поглиблюватись та загострюватися. Прогнозую, що 2016 рік буде вибухати радикальними актами протиборства. Реформи в державі матимуть імітаційний характер і суттєвого покращення економічного стану і правозахисту для суспільства не принесуть. Добровільної зміни корумпованої системи на таку, яку очікує громадянське суспільство, сподіватись не варто. Розпочнеться і укріпиться процес консолідації активної частини громадянського суспільства, яке візьме на себе роль двигуна усіх позитивних змін в країні і призведе в майбутньому до перезавантаження держави становлення влади нових некорумпованих еліт. Супротив системи цьому процесу буде наростати, але до радикального протистояння не повинен дійти. За моїми прогнозами, наступний рік стане визначальним в питанні суверенності нашого народу і країни.

Віталій Мельничук, член Центрального проводу політичної партії Республіканська платформа, народний депутат України першого скликання:
2015 рік не пройшов даремно. Ми позбулися залежності від «газової голки» Росії, маємо реально боєздатну армію, підтримку могутніх союзників і, що найважливіше, суспільство не має ілюзій ні стосовно «братнього російського народу», ні стосовно власної влади. Тому 2016-й – це рік реалізації потенційних можливостей України, коли є реальні умови не тільки проводити реформи: економічні, політичні, соціальні, в гуманітарній сфері, але й мати справжні результати. Інше питання постає у тому, чи здатна буде це втілити у життя нинішня влада? Якщо не зможе, чи не схоче, будуть соціальні потрясіння. Та у будь-якому разі суспільний вектор гідності і позитивного розвитку, закладений останнім Майданом, залишиться. І це - головне!

Віталій Шаповаленко, член Центрального проводу Республіканської платформи, екс-заступник міністра житлово-комунального господарства України у 2010-2011рр.:
Останні скандальні події у вищому владному ешелоні є відображенням системної кризи та нездатності основних гравців забезпечити ефективне управління країною. На жаль, корисливі інтереси бізнес-груп залишаються домінуючим фактором при прийнятті рішень на вищому державному рівні. Як наслідок, ми спостерігаємо все більше зростання недовіри до влади та посилення протестних настроїв серед населення на тлі подальшого зниження рівня життя. По суті, маємо етап назрівання в країні чергової революційної ситуації за класичною схемою, коли «верхи не можуть», а «низи не хочуть». Прикро визнавати, проте діюча влада не зробила висновків з останніх подій новітньої історії України та продовжує діяти всупереч інтересам більшості простих українців, логіки і здорового глузду. Хочеться сподіватися, що у Президента України знайдеться достатньо мудрості та політичної волі об'єднати здорові сили, забезпечити розвиток подій в країні за оптимістичним сценарієм.

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

СОЙМИК РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ПЛАТФОРМИ

22.02.2016

Відеозвіт про засідання Центральної ради Республіканської платформи, що пройшло за давньою українською традицією у формі соймика – зібрання, які проводила українська шляхта і козацька старшина часів Речі Посполитої для вирішення нагальних проблем українського суспільства. Головне питання, що було обговорене під час соймика – написання нової народної Конституції України шляхом скликання Конституційних зборів.

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк

01.02.2016

Вінницька ОДА саботує створення обласного центру допомоги учасникам АТО – Романюк.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

Відбулася зустріч Тараса Стецьківа з голландськими журналістами.

01.02.2016

27 січня 2016 року член центрального проводу політичної партії Республіканська платформа Тарас Стецьків зустрівся з представниками голландських ЗМІ.

Що таке конституційні збори?

Що таке конституційні збори?

01.02.2016

Через два роки після Революції Гідності ми змушені констатувати: українська влада виявилася не готовою і не спроможною взяти на себе відповідальність як за внутрішні перетворення в країні, так і на гідну відсіч внутрішньому й зовнішньому агресору в Криму та на Донбасі. Більше того, українська влада веде політику постійних поступок як східному агресору, так і західним партнерам.