29 квітня 1990

Cтворення Української республіканської партії (УРП) на основі Української гельсинської групи.

10 липня 2001

УРП й Українська народна партія «Собор» почали активне співробітництво, заявивши разом з Всеукраїнським об'єднанням «Батьківщина», ХДС, УСДП й УКРП про створення «Форуму національного порятунку», згодом переформованого в «Блок Юлії Тимошенко».

21 квітня 2002

Одночасно проходять другий етап ХІІ З'їзду УРП і другий етап ІІІ З'їзду УНП «С», на яких було ухвалене рішення про злиття в одну партію за назвою Українська республіканська партія «Собор». Головою партії був обраний Анатолій Матвієнко.

11 квітня 2007

Після розпуску президентом Ющенком Верховної ради й оголошення дострокових виборів УРП «Собор» разом з Народним Рухом України фактично вийшли з «Нашої України», створивши разом з Українською народною партією виборчий блок «Рух — українські праві».

3 грудня 2011

УРП «Собор» об'єдналася з «Українською платформою» шляхом саморозпуску останньої та вступу її колишніх членів до УРП «Собор». Після об'єднання Українська республіканська партія «Собор» змінила назву на Українська Платформа Собор. Головою партії замість Анатолія Матвієнка обрано Павла Жебрівського. Натомість Матвієнка було обрано одним із 4 заступників голови.

Павло Жебрівський

8 грудня 2011

Українська Платформа Собор прийняла рішення про вступ до Комітету опору диктатурі.

13 жовтня 2012

Вперше в історії партійного життя незалежної України, політична партія Українська Платформа Собор, взявши участь у парламентських виборах,  ухвалила рішення про зняття списку кандидатів у депутати з реєстрації на користь опозиційних сил. "Усвідомлюючи загрозу набрання більшості у Верховній Раді Януковича і його охвістя, з’їзд Української Платформи Собор ухвалив рішення зняти з виборчих перегонів по загальнодержавному багатомандатному округу виборчий список партії Українська Платформа Собор, незважаючи на те, що у виборчому бюлетені партія стоїть під №1", - прокоментував рішення ХІХ з'їзду партії тодішній її голова Павло Жебрівський.

грудень 2013 - лютий 2014

Українська Платформа Собор разом із іншими демократичними політичними партіями та громадськими рухами бере активну участь у подіях Революції Гідності.

травень 2014

Після активної фази революційних подій, Українська Платформа Собор перейшла до конструктивної демократичної опозиції до діючої влади. 25 травня партія взяла участь у виборах до Київради.

28 березня 2015

На ХХІІІ надзвичайному з'їзді Української Платформи Собор було прийнято рішення про її перейменування на Республіканську платформу.  Делегати з'їзду обрали нового голову - ним став Остап Смук замість Павла Жебрівського, який ще в серпні 2014 року відбув на службу до Збройних сил України, а в січні 2015 року, після демобілізації, був призначений на посаду начальника управління з розслідування корупційних злочинів в Генпрокуратурі. Заступником голови партії був обраний 32-річний член Центрального Проводу партії Віктор Андрусів. На з’їзді також було презентовано оновлену ідеологічну платформу партії «Доктрину національних інтересів».

6 червня 2015

В Будинку вчителя на урочистому з’їзді політичної партії Республіканська платформа послідовники українського республіканізму відзначили 25-річчя своєї діяльності. Напередодні з’їзду до керівних органів РП долучилася когорта знакових постатей: народний депутат кількох попередніх скликань парламенту Тарас Стецьків, політолог Олександр Палій, колишній нардеп, фінансист Віктор Жердицький, експерт у питаннях енергетики Андрій Максимець.

Партнери

Громадська організація
«Платформа розвитку міст»

Організація, що займаєтсья питанням урбаністики та розвитку комфортних міст.

відвідати сторінку

Документи