Преамбула

Революція Гідності пробудила в українців відчуття власних інтересів на світовій арені. Вийшовши на Майдани, мільйони українських громадян задекларували небажання жити в корумпованій країні та свою приналежність до європейської цивілізації. Ми обрали для себе майбутнє і чітко заявили світу, чого прагнемо. Однак національні інтереси недостатньо заявити, їх ще треба відстояти.

Сьогодні вперше за багато років Україна не просто бореться за своє виживання, а відстоює свої національні інтереси. На нас напала ядерна держава, яка не може примиритися з нашим правом визначати своє майбутнє. Ми не йдемо на поклін, не відмовляємося від своїх інтересів на догоду російському тирану, а показуємо рішучу боротьбу.

Світ уже не буде таким, як був до Революції Гідності. Україна більше не буде слабкою державою під чужими впливами. Захід більше не повірить у можливість умиротворення Росії. А Росія більше не зможе прикидатись надійним партнером розвинутих країн. Війна в Україні і загроза глобального ядерного конфлікту відкрили нову епоху, в якій від нас – українців –залежить майбутній баланс сил у світі і мир, який можливий тільки з урахуванням наших національних інтересів.

Український простір

Дана доктрина визначає перелік національних інтересів України, без забезпечення яких неможливе існування, трансформація і розвиток української держави. Український простір — це модель міжнародної системи, в основі якої лежить мир і повага суверенітету та територіальної цілісності незалежних держав, дотримується міжнародне право, існує сильна коаліція держав проти агресорів. Український простір — це вуздечка для «русскаго міра», який здійснює експансію та знищення вільних народів на догоду своїм імперським амбіціям.

Місія України — стати опорою міжнародного союзу стримування Росії та повалити російський імперіалізм. Апетити реаніматорів Російської імперії поширюються на всі народи та республіки, які перебували під царською або радянською окупацією.

Здійснивши акт агресії проти України, Росія таким чином стала загрозою для сусідніх держав. Сьогодні доля кожної з них залежить виключно від здатності об’єднати зусилля та ресурси в протистоянні агресору. І успішний досвід України в стримуванні російської військової експансії може служити основою для формування відповідного союзу.

Водночас побудова українського простору можлива тільки за умови дотримання основних національних інтересів України.

Фундаментальні національні інтереси

Відновлення територіальної цілісності та суверенітету
Це наш інтерес №1. Без забезпечення цього інтересу досягнення миру — неможливе. Весь світ і Росія мають розуміти, що припинення конфлікту не буде без повернення захоплених територій. Цей інтерес має бути наріжним каменем нашої зовнішньої і внутрішньої політики.

Національна безпека тотального опору
Військова агресія проти України показала, як мало важать міжнародні документи для захисту незалежності. Ми більше не можемо сподіватись на захист від інших держав, як і не можемо сподіватись, що війни більше не буде. Ми стали суспільством, яке має жити в стані готовності до чергової військової навали зі Сходу. Тому національна безпека стає ключовим інтересом для держави і для кожного громадянина.
В питаннях національної безпеки ми можемо і маємо покладатись насамперед на себе. Це означає, що готовим до війни і до захисту країни має бути кожен. У випадку широкомасштабного наступу ворог має зустріти не тільки рішучу відсіч збройних сил, а й опір громадян на кожному клапті рідної землі. Система тотального опору передбачає, що кожен громадянин має військову спеціальність, підтримує свої військові знання та навики через відповідні системи підготовки та перепідготовки і знає, що він має робити на випадок війни. Українці завжди повинні бути готові до військової агресії.
Враховуючи той факт, з якою неохотою світ надає нам військову підтримку, ми також маємо покладатись на себе і в питанні військової модернізації озброєння. Розвиток військово-промислового комплексу повинен спиратись на виробництво інноваційного ефективного озброєння для сучасних умов ведення війни. Сильна армія та суспільство, готове захищати свою країну, зроблять Україну центром стримування Росії.

Енергетична революція
Наша держава не зможе бути самостійною без звільнення від російської енергетичної голки. Ми маємо стати найбільш ощадливою нацією в світі і водночас найбільшими виробниками альтернативної енергії. Запровадження енергоощадних технологій, зменшення споживання, стимулювання розвитку інновацій у сфері альтернативної енергетики — все це відповідає нашим національним інтересам. В умовах стримування Росії світ буде зменшувати купівлю російських енергоресурсів. Це створює шанс для виробників альтернативної енергії сонця, вітру і води, зокрема і в Україні. Енергетична революція передбачає впровадження масштабних енергетичних проектів та різке скорочення залежності від Росії.

Влада доброчесності
Масштабна корупція поставила Україну на межу виживання. Час визнати, що корупція така ж загроза існуванню України, як і російська агресія, тільки внутрішня. Ця владна хвороба потребує радикального хірургічного втручання. Швидкі кроки з ліквідації корупційних схем, жорсткі покарання, нові технології збільшення прозорості роботи та відповідальності чиновників — це пріоритети національних інтересів.
Без викорінення корупції неможливо повернути довіру до української влади, а відповідно — нереальне здійснення жодних важливих змін і захист нашого суверенітету.

Повалення російського імперіалізму
Без знищення шовіністичної імперіалістичної ідеології в Росії неможливий вільний та незалежний розвиток української держави.

Національні інтереси трансформації

Волонтерський рух
Допомога волонтерів і активна участь українців у захисті своєї країни стали унікальною рисою нашої нації. Це ресурс, який може викликати зміни в багатьох сферах життя. В питанні змін та реформ влада має спиратись не на радянську гнилу бюрократію, а на свіжі сили громадянського суспільства. Залучення волонтерів до діяльності влади не просто має бути бажаним, а є необхідною запорукою в реалізації реформ та змін. Максимальний розвиток, підтримка і участь волонтерського руху в державотворчих процесах — національний інтерес України.

Сильні громади
Сильні місцеві громади — це стовпи, на яких тримається держава. Кожна громада має самостійно відповідати за можливості свого економічного, культурного і соціального розвитку. Децентралізація влади, яка стимулює розвиток територіальних громад, є обов’язковою умовою формування політичної влади в Україні.

Правила гри для бізнесу та потужне економічне зростання
Наш національний інтерес — створити рівні правила гри для розвитку бізнесу. Вільна конкуренція, вільний доступ до ресурсів, легкість ведення бізнесу є пріоритетами оновлення країни. Деолігархізація країни прямо залежить від розвитку нових успішних бізнесів на противагу старим радянським активам олігархів. Порушення базових правил діяльності бізнесу, корупція, створення монополій тощо повинні розцінюватись як внутрішні загрози.
Створення зрозумілих правил гри дасть поштовх до економічного зростання замість конфліктів і війн навколо державного бюджету.

Політична консолідація
Політичні гравці мають консолідуватись навколо ідеї «Українського простору» та базових національних інтересів. Політична конкуренція та дискусії повинні відбуватись навколо інструментів та шляхів досягнення «Українського простору». Для формування нових інститутів влади та політичної системи важлива консолідація політикуму навколо національних інтересів України, бо без цього може перестати існувати держава.
Всі політичні суб’єкти, які діють всупереч національним інтересам, мають бути заборонені як такі, що створюють загрозу національній безпеці.

Національні інтереси розвитку

Держава можливостей
Україна має стати державою перспектив для розвитку і досягнення гідного життя для всіх громадян. Політика соціального утриманства має бути змінена на політику цільової допомоги і створення можливостей. Наш національний інтерес — розвинуті успішні громадяни, які реалізовують себе та досягають успіху в Україні.

Культурний поштовх
Революція Гідності дала поштовх до розвитку нових культурних традицій та українських особливостей. Наш інтерес полягає в тому, щоб розвинути цей поштовх у потужну українську хвилю, яка накриє весь світ. Нас підтримують, нам аплодують, нам дякують. Українець у світі звучить гордо.

Стрімка західна інтеграція
Зменшення залежності від Росії має супроводжуватись стрімкою інтеграцією в Західний світ розвинутих країн. Європейська інтеграція та вступ до НАТО повинні залишатись серед пріоритетів зовнішньої політики, незалежно від термінів реалізації цих процесів. Секторальну інтеграцію у сфери економіки, науки, освіти, культури, військового співробітництва необхідно поглиблювати. Максимально здійснювати політику заміщення ключових напрямів співпраці з Росією.

Центр регіонального тяжіння
Формування лінії стримування Росії покладає на Україну значну відповідальність за інших союзників. Водночас створює можливості для формування спільних ринків та спільного зростання. Експорт українського досвіду протистояння агресору, українських військових та енергетичних технологій перетворить нас на центр тяжіння і посилить регіональне лідерство. Сильні та економічно незалежні від Росії учасники лінії стримування є нашим національним інтересом.

Партнери

Громадська організація
«Платформа розвитку міст»

Організація, що займаєтсья питанням урбаністики та розвитку комфортних міст.

відвідати сторінку

Документи